PAPIEROWA GWIAZDA ORIGAMI NA OKNO, DIY

PAPIEROWA GWIAZDA ORIGAMI NA OKNO, DIY

Jak zrobić papierową gwiazdę origami bez drukowania szablonu? W bardzo prosty sposób. Wystarczy kilka, białych kartek papieru i nożyczki. Instrukcję składania (krok po kroku) gwiazdy z papieru DIY znajdziesz w poniższym wpisie.

Jedną z moich ulubionych, przedświątecznych czynności (zaraz po lukrowaniu pierników) jest dekorowanie domu. Nie wyobrażam sobie bożonarodzeniowej atmosfery bez kolorowych bombek, szeleszczących łańcuchów, czy migoczących lampek. Szczególnym sentymentem darzę ozdoby, które co roku wykonuję własnoręcznie, wspólnie z rodziną. Niektóre pozostają z nami na kolejne lata. Uwielbiam moment, kiedy na dnie kartonu ze świątecznymi dekoracjami odnajdujemy przygotowane w poprzednich latach elementy. Inne, takie jak lukrowane pierniczki czy makaronowe łańcuchy dekorują nasze mieszkanie tylko przez jedne, jedyne Święta. Ale na tym właśnie polega ich urok. Do nich zaliczyć mogę ozdoby z papieru. Tanie, szybkie w wykonaniu i pozwalające miło spędzić czas z bliskimi w ten szczególny czas, świątecznych przygotowań.

W dzisiejszym wpisie ilustrowanym dokładnymi zdjęciami, dowiesz się jak w kilku prostych krokach wykonać własną, papierową gwiazdę inspirowaną origami, która sprawdzi się jako świąteczna dekoracja zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Do przygotowania papierowej gwiazdy inspirowanej sztuką origami potrzebować będziesz:

  • 7 kartek papieru formatu A4
  • nożyczek
  • dziurkacza
  • sznurka

JAK WYKONAĆ PAPIEROWĄ GWIAZDĘ ORIGAMI

KROK I. Papierową kartkę formatu A4 złóż, a następnie przetnij w taki sposób by w efekcie otrzymać kwadrat.

origami instrukcja wykonania gwiazdy

KROK II. Jedną z krawędzi kwadratu zegnij tak by stykała się z przekątną kwadratu. W ten sam sposób postąp z kolejną krawędzią. Pozostałe dwie krawędzie również zegnij do środka.

instrukcja wykonania gwiazdy betlejemskiej

KROK III. Pierwszy z otrzymanych rogów równoległoboku zegnij w sposób pokazany na zdjęciu poniżej, po czym ponownie go rozprostuj.

gwiazda z papieru galeria

KROK IV. Tan sam róg wywiń w drugą stronę, a następnie figurę złóż wzdłuż najdłuższej przekątnej. Otrzymasz wówczas jeden z promieni gwiazdy, składający się z dwóch części – jednej właściwej i jednej technicznej. W podobny sposób wykonaj sześć pozostałych elementów.

szablon gwiazdy z papieru

KROK V. Wsuń krótszy wierzchołek jednego elementu w dłuższy wierzchołek drugiego. W ten sam sposób postąp z pozostałymi promieniami. Gwiazda zacznie nabierać właściwych kształtów.

piękna gwiazda do samodzielnego złożenia

KROK VI. Najtrudniejszym momentem jest połączenie pierwszego i ostatniego elementu gwiazdy. W tym celu łatwiej jest rozłożyć jeden wierzchołek, włożyć w niego drugi, a następnie zagiąć zakładki.

łatwa i szybka gwiazda z papieru

KROK VII. Gwiazda betlejemska gotowa. Pozostało jedynie wykonanie otworu w jednym z promieni i przeciągnięcie przez niego sznurka, dzięki któremu dekorację będziesz mogła powiesić w dowolnym miejscu.

jak zrobić świąteczną ozdobę z papieru

Gotowe!

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Zapisałam sobie Twoje DIY. Co prawda trafiłam po świętach, ale przeciez będą następne:)
    Życzę szczęśliwego Nowego Roku!

  2. Dziękuję, również życzę Ci wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu