PODŚWIETLANA, PAPIEROWA GWIAZDA JAK Z IKEA, DIY

PODŚWIETLANA, PAPIEROWA GWIAZDA JAK Z IKEA, DIY

Marzy Ci się papierowa gwiazda w skandynawskim stylu? Zobacz jak w 7 krokach możesz samodzielnie złożyć własną lampę a’la STRALA IKEA. Darmowy szablon (do druku) do pobrania oraz instrukcję jak wykonać świecącą gwiazdę DIY, znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Mój świąteczny harmonogram działania powoli się klaruje. Zakupy zrobione, zakwas do barszczu zaczyna nabierać smaku (uff, zdążyłam go nastawić w ostatniej chwili), orzechy włoskie do strucli orzechowej już wyłuskane ze skorup, farsz do pieczonych pierogów z kapustą i grzybami przygotowany. Wszystko zgodnie z planem. Czas poświęcić chwilę na świąteczne dekoracje. Bez nich nie będzie świątecznego nastroju.

Kilka dni temu zamieściłam na blogu instrukcję wykonania papierowej gwiazdy, która nie wymaga drukowania szablonu. Tym razem bez użycia drukarki się nie obędzie, ale za to końcowy efekt będzie piorunujący. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujecie się na podświetlenie gwiazdy.

papierowa gwiazda IKEA

MATERIAŁY NIEZBĘDNE DO WYKONANIA PAPIEROWEJ GWIAZDY (38 CM)

 • szablon ramienia gwiazdy
 • blok techniczny formatu A4 – 5 arkuszy
 • nożyczki
 • dziurkacz (zwykły lub ozdobny)
 • lampki LED
 • klej
 • sznurek

SZABLON GWIAZDY Z PAPIERU (DO DRUKU)

Gwiazda z papieru lampa szablon

JAK WYKONAĆ PAPIEROWĄ GWIAZDĘ

KROK I. Zacznij od wydrukowania na drukarce szablonu ramienia gwiazdy w 5 egzemplarzach. Osobiście drukowałam od razu na arkuszu bloku technicznego, jednak jeśli Twoja drukarka nie radzi sobie z większą gramaturą papieru, najpierw wydrukuj szablon na zwykłym papierze do drukarki, a dopiero potem przenieś go na brystol.

KROK II. Wydrukowane ramię gwiazdy wytnij (linie ciągłe) i pozaginaj w wyznaczonych miejscach (linie przerywane). Podobnie postąp z pozostałymi czterema ramionami.

KROK III. Wykonanie ażurowe zdobienia na ramionach. Ja zrobiłam to najprościej jak można, czyli za pomocą biurowego dziurkacza. Jeżeli jesteś w posiadaniu ozdobnych dziurkaczy, w formie gwiazdek, serduszek itp., możesz wzbogacić swoje gwiazdy o dodatkowe zdobienia. Wszytko zależy od Twojej inwencji twórczej.

KROK IV. Sklej poszczególne elementy ze sobą, bez ostatniego ramienia.

KROK V. Do środka gwiazdy włóż ledowe lampki. Następnie dokończ sklejanie papierowej gwiazdy w taki sposób, aby włącznik pozostał na zewnątrz.

KROK VI. Do jednego z ramion przymocuj sznurek.

KROK VII. Powieś gwiazdę w eksponowanym miejscu 😉

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Przepiękna gwiazdka! Wrócę do tego wpisu w przyszłym roku i wykonam ją w czasie świątecznych przygotowań 🙂

 2. Mogłaby Pani wysłać wszystko dokładnie opisane krok po kroku?

 3. Oto instrukcja wykonania:
  1. Zamieszczony na stronie szablon należy wydrukować i wyciąć.
  2. Następnie pozaginaj wszystkie krawędzie zaznaczone liniami przerywanymi.
  3. Dziurkaczem zwykłym lub ozdobnym wykonaj zdobienia.
  4. Posklejaj ze sobą poszczególne elementy.
  5. Zamocuj sznurek.

Dodaj komentarz

Close Menu